Mieszanie kolorów to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci, ale także idealna propozycja spędzania czasu dla całej rodziny. Ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne podczas zabawy w barwienie możemy stworzyć piękne pisanki.

 Do zabawy potrzebujemy: waciki kosmetyczne najlepiej owalne, trzy miseczki, pipetę lub pędzle, wodę, farby lub barwniki np. do jajek lub spożywcze oraz kartkę papieru najlepiej A4.

Na kartce układamy kilka wacików obok siebie. Wodę barwimy farbą lub barwnikiem na trzy podstawowe kolory: czerwony, żółty i niebieski. Dziecko nabiera pipetą lub pędzlem zabarwioną wodę i nanosi ją na waciki. Obserwujemy jak łączą się kolory i jakie barwy powstają po zmieszaniu kolorów podstawowych. Po kilkunastu minutach zabawy powstają nam piękne kolorowe pisanki. Nasączone kolorami waciki zostawiamy do wyschnięcia. Po kilku godzinach możemy przykleić naszą pisankę do wykałaczki, którą możemy udekorować mieszkanie w klimacie wielkanocnym.

 Nanoszenie kolorów za pomocą pipety lub pędzla bardzo dobrze rozwija małą motorykę oraz przygotowuje dziecko do nauki pisania. Natomiast dzieci młodsze podczas obserwacji łączenia barw utrwalają nazwy kolorów.

Źródło: mojedziecikreatywnie.pl

print