KOCHANE PRZEDSZKOLAKI

Witamy Was serdecznie w kolejnym tygodniu zabawy z kółkiem plastycznym Mały Picasso

Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowe święto – DZIEŃ MAMY, więc chciałyśmy zaproponować Wam przygotowanie upominku właśnie dla mamy.

Z naszą pomocą możecie wykonać np. piękny bukiet kwiatów 😉

Macie ochotę ??? Jeśli tak, to do dzieła !!!

Proponujemy Wam dwie wersje pracy plastycznej – sami zdecydujcie, którą chcielibyście wykonać 😊

WERSJA 1:

Do wykonania tej pracy potrzebne będą:

– klej,

– nożyczki,

– zielona i czerwona kartka papieru technicznego

– kolorowa wstążka,

Wykonanie bukietu krok po kroku:

Z zielonej kartki papieru  (format A3) wycinamy dwa paski różnej wielkości, a następnie nacinamy je nożyczkami po całej długości. Paski nie mogą być za cienkie (nie utrzymają kwiatka), ani za grube (nie będą ładnie wyglądać 😉).

Nakładamy na siebie ponacinane, zielone paski (krótszy na dłuższy), a następnie rolujemy je razem, sklejamy klejem i zawiązujemy wstążkę – jeśli sprawi Wam to kłopot, poproście np. tatę lub starsze rodzeństwo.

Jak przygotować „serduszkowy” kwiatek?… Przygotujcie sobie szablon serduszka, a następnie odrysujcie go na czerwonej kartce papieru. Ważne jest, aby serduszka były takie same, ponieważ za chwilę będziecie je razem sklejać.

Posmarujcie klejem jedno z serduszek, przyklejcie do zielonej łodyżki i przyłóżcie drugie serduszko. Naklejcie ich tyle, ile uważacie.

WERSJA 2:

Do wykonania tej pracy potrzebne będą:

– rolka po papierze toaletowym,

– zielona kartka z bloku rysunkowego,

– czerwona kartka z bloku technicznego,

– kolorowa wstążka,

– nożyczki.

Wykonanie kwiatka krok po kroku:

Papierową rolkę owińcie zieloną kartką papieru, zaginając nadmiar papieru do środka rolki. Zawiążcie wstążeczkę – poproście o pomoc kogoś dorosłego 😉

Na czerwonej kartce odrysujcie swoją rączkę, a następnie ją wytnijcie.

W owiniętej rolce należy wykonać dwa przecięcia, do których wsuwamy wyciętą rączkę (poproście o pomoc tatę lub starsze rodzeństwo)😉

KWIATEK DLA MAMY GOTOWY !!

Jeżeli macie ochotę pojawić się w piątek na naszej przedszkolnej stronie internetowej, to wyślijcie 1 zdjęcie z tej zabawy do nas na adres panda.zostanwdomu@gmail.com, w temacie maila wpisując kategorię “Mały Picasso”

print