Kochane Starszaki

Dzisiaj proponujemy Wam kolejną zabawę.

Przygotujcie:

  • klamerki do bielizny
  • listewkę lub kartonik do ich przypinania

 

A teraz uważnie posłuchajcie, jakie zagadki są do rozwiązania. Wykorzystajcie klamerki jako domowe liczmany 🙂

  1. Na ławce w parku siedziało siedmioro dzieci. Troje poszło do domu na obiad. Powiedzcie, ile dzieci zostało?
  2. Mama zrobiła zakupy w sklepie. Jeden kosz kwiatów kupiła dla babci, trzy następne dla cioci Helenki i cztery ostatnie dla siebie. Ile koszy kwiatów kupiła mama?
  3. Stąpa Kacperek po łące, zbiera kwiatki pachnące. Ma dwie stokrotki, cztery tulipany i trzy niezapominajki. Powiedzcie, ile nazbierał kwiatów?
  4. Na basenie kąpało się pięcioro dzieci. Wszystkie dobrze się bawiły. Doszli do nich Kuba, Antoś i Oliwka. Ile dzieci jest teraz na basenie?
  5. Emilka dostała od mamy osiem cukierków. Dwa dała tacie, dwa mamie i dwa bratu. Ile cukierków zostało Emilce?
  6. Na wysokim niebie słońce jasno świeci. Na podwórku z radością bawią się dzieci. Są tu z nami Jasio, Stasio, Maciuś, Zosia, Zuzia i Emilka. Wszystkie wesoło tańczą i śpiewają. Powiedz, z ilu osób kółeczko powstało?

(źródło: M. Przewoźniak “Wielka Księga Zagadek”, Warszawa 2011)

Na pewno świetnie poradziliście sobie z tym zadaniem. Pora na kolejne wyzwanie.

Przyjrzyjcie się, jakie liczby przyporządkowane są symbolom, a potem rozwiążcie działania. Nie musicie pisać wyniku w postaci liczb, śmiało możecie narysować odpowiednią ilość kółek/kropek  lub kresek 🙂 Powodzenia

Jeżeli macie ochotę podzielić się zdjęciem z tej zabawy, to wyślijcie je do nas na adres panda.zostanwdomu@gmail.com (dokładna instrukcja w poście AKTUALNOŚCI – W domu, ale aktywni)

print