Kochani!!

Dużymi krokami zbliżają się do nas święta Wielkanocne, dlatego Kółko plastyczne “Mały Picasso” proponuje Wam w tym tygodniu zabawy z jajkiem, kurczakiem i zającem 😉

Zabawa zręcznościowa „ZŁAP KURCZAKA”

Do wykonania pracy potrzebne będą:

  • butelka po kefirze (mleku, wodzie mineralnej – to co macie w swoich domach),
  • pojemniczki po kinder niespodziance,
  • sznurek,
  • nożyczki,
  • czarny i czerwony marker,
  • czerwony brystol,
  • klej magic.

Zabawka zręcznościowa krok po kroku:

  1. Zaczynamy od przecięcia butelki na pół i wycięcia kształtu skorupki jajka pękniętego na pół (poproście o pomoc rodziców). Butelkę można ozdobić kolorowymi markerami, czy też ozdobnymi elementami (naklejając je za pomocą kleju magic).

2. Czymś ostrym przedziurawiamy plastikową zakrętkę oraz pojemniczek po Kinder niespodziance  (tutaj także będzie potrzebna pomoc rodzica 😉)

Przez powstałe dziurki przewlekamy sznurek i zawiązujemy supełki z jednej strony przy nakrętce, a z drugiej przy pojemniczku po Kinder niespodziance.

3. Na pojemniczku rysujemy czarnym markerem oczy, czerwonym dziób. Z czerwonego brystolu wycinamy grzebień i przyklejamy go do pojemniczka klejem magic.

4. Przykręcamy nakrętkę do wyciętej części butelki i gotowe!!!

Wersja łatwiejsza (dla dzieci młodszych 😊)

W drugim wariancie, zamiast butelki po kefirze, możemy wykorzystać butelkę po mleku – ma ona dodatkowy uchwyt, za który dziecko może złapać. Jest to wersja łatwiejsza, ponieważ pojemnik, do którego powinno wpaść jajeczko, ma większy otwór.

Źródło: “Dzieciaki w domu”

Jeżeli macie ochotę podzielić się zdjęciem z tej zabawy, to zajrzyjcie do zakładki: Aktualności „W domu, ale aktywni”.

Dla relaksu: wielkanocne kolorowanki wg kodu 🙂

Źródło: Czary z drukary

print