„Magic Show” R. Szablewski

W świecie dziecka rzeczywistość przeplata się z tym, co fantastyczne. Małemu dziecku często trudno jeszcze odróżnić co jest prawdą, a co fikcją. Dlatego tak chętnie przeżywa na niby rozmaite przygody, utożsamia się z bohaterami bajek i opowieści niezwykłych, które pobudzają wyobraźnię i rozwijają sferę emocji.

Tym razem, niezwykłości przedszkolaki doświadczyły w Magicznym Show Roberta Szablewskiego. Roberto, bo taki jest pseudonim artystyczny iluzjonisty, przygotował dla przedszkolaków specjalny program. Jak się okazało… czary …nie istnieją, o czym zapewniał nas Roberto. Jak wyjaśnił dzieciom we wstępie, istnieje jednak sztuka iluzji.

Sztukę iluzji właśnie Roberto zaprezentował dzieciom na różne sposoby. W jego dłoniach przedmioty znikały i pojawiały się na życzenie dzieci w sposób widzialny i niewidzialny. Całkiem niepostrzeżenie zmieniały też miejsca lub zmieniały się w to, czym wcześniej wydawały się nie być. Wyczarowane przed dziećmi różnobarwne kwiaty, chustki, parasolki wywoływały wśród przedszkolaków prawdziwe poruszenie podobnie, jak znikające przedmioty. 

Skip to content